eshop
RÁDI VÁM POMŮŽEME

S výběrem správných lyží Vám rádi pomůžeme. Víme, že jen ty pravé lyže vám umožní zažít ty nejlepší okamžiky na svahu.

Na čem učíme

Děti 4 – 6 let

Nejmenší děti u nás začínají na lyžích Žirafa 70 cm, resp. JC 70 cm, samozřejmě s podložkou CARV 2 pod vázáním. Jedná se o stejnou lyži, rozdíl je pouze v designu. Ultra krátký rádius lyže jim umožňuje ten nejlehčí začátek obloučků na lyžích. Děti v tomto věku váží nejčastěji do 20 kg.

Lyže osazujeme podložkou Carv 2, kterou jsme si od základů vyvinuli sami. K dostání je též v našem eshopu.

Děti 6 – 8 let

Pokud už má dítě osvojenou základní techniku jízdu po hranách, může přecházet na delší lyže JCT 80 a 90 cm, případně na těchto lyžích i začíná s lyžováním. Je velmi důležité, aby nové lyže nebyly výrazně delší, než ty předchozí. Řada lyží LUSTI JC proto nabízí dětské lyže odstupňované po 10 cm. Lyže jsou opět osazeny nezbytnou podložkou, tentokrát CARV 2 pro délku 80 cm a CARV 2 plus pro délku lyží 90 cm. Děti v tomto věku obvykle váží kolem 20 – 30 kg.

Zhruba ve věku 12 let přechází děti na lyže JT (100 a 110 cm), na které též montujeme podložku Carv 2 PLUS.

Děti 8 – 10 let

Pro tuto věkovou a váhovou (cca nad 30 kg) kategorii doporučujeme lyže JC 100 cm a JC 110 cm, na které montujeme podložku CARV 2 plus. Tato lyže zajistí plynulé zdokonalování techniky jízdy po hranách, ale i umožní začátečníkům v tomto věku optimální začátek lyžařské „kariéry.“

Naše doporučení

Dospělí začátečníci – ženy

Z našich kurzů máme ověřeno, že většina dospělých začátečníků slaví největší úspěchy v ovládnutí techniky řezaných oblouků – carvingu na lyžích LUSTI FC 125. Tato lyže byla ostatně jako „výuková“ speciálně zkonstruovaná. Její geometrie se „vymyká“ všem ostatním lyžím v řadě lyží FC. Pro její maximální ochotu zatáčet ji ocení zejména ženy. S touto lyží si troufáme tvrdit, že lze dosáhnout nejsnadnějšího způsobu v ovládnutí carvingové techniky.

Dospělí začátečníci – muži

Lyže ze stejné řady LUSTI FC s délkou 140 cm bývá nejčastější volbou u začátečníků – mužů. Zároveň je tato lyže vhodná pro všechny ostatní, kteří požadují, co nejrychlejší úspěchy v ovládnutí techniky řezaných oblouků – carvingu. Carvingovou jízdu lze umocnit použitím desky CARV PLATE.

Lyže nové řady LUSTI FC 77 jsou tak lehce ovladatelné, že se stanou ideálním nástrojem pro všechny, kteří preferují co nejsnadnější zatáčení na různém sněhovém podkladu a zároveň hledají univerzální nástroj pro celodenní lyžování. Délky lyží 131 – 151 cm a malý radius lyže také přispívá k nekompromisnímu carvingovému efektu, skoro jako kdyby měla lyže speciální carvingovou podložku. Lyže FC 77 využijí nejenom všichni carvingoví nadšenci v řezaných obloucích, ale zároveň i lyžaři, kteří preferují jízdu s převahou driftu v oblouku.

Model MP se vyrábí v šířkách MP 74 a MP 77, tvarově přesně vychází z modelů SC a PC, ale složení má stejné jako lyže LP, tedy jeden plát titanalu. Lyže jsou tedy oproti kategorii PC méně agresivní a pohodovější, jízda na nich je klidnější. Ve srovnání s řadou SC zvládne jistěji vyšší rychlosti, je vhodná jak na upravenou pistu, tak do volného terénu.

Pohodáři na svahu a lyže do každého terénu

Kdo preferuje pohodovou lyži, která ale dokonale zvládne carvingový styl jízdy a zároveň s ní může vyrazit do jakéhokoliv terénu, ten má jasnou volbu – řadu lyží LUSTI SC. Pro radikálnější carvingové oblouky doporučujeme použití podložky CARV PLATE.

Nekompromisní na svahu a dokonalá i v terénu

Jedna lyže na vše pro skvělého lyžaře? Nekompromisní carvingová jízda na „pistě“ s dokonalými oblouky v hlubokém sněhu? Jde to! V LUSTI pro takovou kombinaci připravili řadu PC 77. Podobnost s řadou SC 77 není náhodná. Stejná geometrie lyže je u této řady v konstrukci vylepšená dvěma pláty titanalu. Podložka CARV PLATE umocní „carvingový efekt.“

Pokročilí a carveři – experti

RFC je jasná volba pro milovníky řezaných oblouků a dynamické jízdy, nejlépe na dokonale upraveném svahu. Prožijete to největší přetížení v oblouku, kterého lze dosáhnout a RFCéčko se ani „nehne.“ Společně s podložkou CARV PLATE je to ten nejlepší carvingový nástroj, který si umíme představit.

Firma LUSTI nám vyšla vstříc a upravila řadu RFC v délkách do 150 cm podle našich představ. Lyže je nyní komfortní a lehce ovladatelná, přitom nic neztratila ze své živosti.

Vyznavači carvingových oblouků v rychlosti

Pro velmi zkušené, sportovní lyžaře, kteří milují carvingovou jízdu ve velkých rychlostech, přesné řízení, dokonalou stabilitu a přesnost je tu řada lyží LUSTI PC 71.

Pro nejradikálnější carvingové oblouky doporučujeme použití podložky CARV PLATE.

Sportovní nářadí pro dámy

S řadou lyží LUSTI LP se budete se radovat na ranní upravené tvrdé sjezdovce i na odpoledním měkčím a rozbitém terénu. Lyže jsou spíše pro kratší a střední oblouky a potěší široké spektrum lyžařek, i když cílí především na ty sportovněji zaměřené.

Tato výkonná, sportovní, dámská lyže má stejně jako všechny lyže kategorie LP pouze jeden plát titanalu a je tudíž snadněji ovladatelná, ale přesto dostatečně pevná a spolehlivá i ve středních rychlostech.